Aktualności > 12. edycja New Trends in Tourism przeszła do historii

12. edycja New Trends in Tourism przeszła do historii

(2022-04-04)

Godziny warsztatów i prelekcji. Spotkania, rozmowy i nawiązywanie nowych kontaktów. Wszystko to od wielu lat towarzyszy najważniejszemu wydarzeniu branży turystycznej w Polsce – konferencji Nerw Trends in Tourism. 31 marca i 1 kwietnia, już po raz 12, spotkaliśmy się w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności.

Tym razem spotkanie zostało podzielone na 2 części. Pierwszego dnia odbyły się tylko warsztaty zaś drugiego wystąpienia prelegentów. To umożliwiło zainteresowanym udział w każdym punkcie programu. Dodatkowym ułatwieniem była forma hybrydowa, czyli tradycyjne spotkanie lub on-line. Co więcej, w związku udziałem wielu anglojęzycznych prelegentów uczestnicy mogli skorzystać z tłumaczenia symultanicznego. Obecni byli również tłumacze języka migowego.

„COVID- 19 dotknął nas wszystkich i branża turystyczna nie była wyjątkiem. Teraz, kiedy myśleliśmy, że pandemia dobiega końca, los rzucił nowe wyzwanie – wojnę. W Europie, w XXI wieku. Jestem jednak pewny, że i z tego kryzysu wyjdziemy obronną ręką, a turystyka stanie się  jeszcze mocniejsza”, mówił podczas oficjalnego otwarcia konferencji Zastępca Prezydenta Gdańska Alan Aleksandrowicz.
Trudno nie zgodzić się, że ostatnie lata były trudne dla turystyki, dlatego motyw kryzysu i odbudowy często powtarzał się w wystąpieniach.

W tym roku sporo czasu poświęcono wpływowi i roli mediów społecznościowych w docieraniu do turystów w różnych grupach wiekowych. Szczególnie ważnym klientem są młodzi podróżnicy, których interesuje z reguły coś zupełnie innego niż tych starszych. Mówili o tym podczas swojego wystąpienia m.in. ekspert z Izraela Eran Ketter oraz Dominika Kaczor i Piotr Bucki.

Szczególne zainteresowanie wzbudził temat Justina Reid’a, który pokazał obraz tego, jak postrzegana jest Polska przez turystów zagranicznych. Ilość danych i statystyk jakie przytoczył była imponująca i zarazem bardzo pouczająca.
Nie zabrakło też odniesień do turystki zrównoważonej, o czym mówili Marta Mills i Aziz Abu Sarah, podkreślając znaczenie współpracy. Współpracy, która nie zawsze jest łatwa i często musi wznosić się ponad podziały.
Zwieńczeniem dnia było wystąpienie Douga Lansky’ego ze Stanów Zjednoczonych, który skoncentrował się na inteligentnej turystyce, gdzie niebagatelną rolę  odgrywają najnowsze rozwiązania ze świata IT.

Warto na koniec wspomnieć, że organizatorzy zadbali o oprawę artystyczną wydarzenia - uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaz akrobatyczny w przerwie, a w czasie lunchu wysłuchać koncertu na żywo!

Tradycyjnie, uroczystego zamknięcia konferencji dokonali Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej Łukasz Wysocki oraz prowadzący całe wydarzenie Maciej Kautz. „Jeszcze trochę czasu nam zostało do kolejnej edycji, ale warto śledzić stronę NTT. Spotykamy się za rok 30 i 31 marca 2023. Serdecznie zapraszam”, podsumował konferencję Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej Łukasz Wysocki.
 

Wróć